Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > “Kiireim nutitelefoni kiibistik eales”, A10 Fusion anab jõudu Apple iPhone 7-le

“Kiireim nutitelefoni kiibistik eales”, A10 Fusion anab jõudu Apple iPhone 7-le

Allikas: http://www.macworld.com/article/3117593/apple-phone/fastest-smartphone-chip-ever-the-a10-fusion-powers-apples-new-iphone-7.html

 

Iga uue Apple iPhone südameks on üldjuhul uuendatud kiip, seekord pole teisiti. Apple juhid ütlesid, et A10 Fusion on kiireim nutitelefoni kiip eales. Apple tootjatel on kehtiv litsents ARM kiibistiku kasutamiseks, Brittide nutitelefonikiibistiku tootjalt, mis hiljuti osteti firma Softbank-i poolt. Tavaliselt litsenseeritakse konkreetne kiip, aga Apple litsents lubab neil vastavalt oma vajadusele kiibistikku muuta, et kiibistik oleks vastav iPhone vajadustele.

A10 Fusion chip progression

Generatsioon generatsiooni järel on Apple telefonid olnud turu kiiremad/võimsamad ütles Schiller Apple iPhone 7 väljalaske päeval San Francisco-s. “Ja see jääb alatiseks nii” lisas Schiller. “ Aga see mida pakume iPhone 7 ja iPhone 7+ võimekuseks on lihtsalt hämmastav”

Apple uue generatsiooni kiip A10 Fusion on 64-bitine, nelja tuumaline protsessor millel on 3,3 milionit transistorit. Tuumad on jaotatud nii, et kaks tuuma on suure jõudlusega ja kaks tuuma on kõrge effektiivsusega, ütles ta.

A10 kiip on 40% kiiem kui eelkäija A9, mis pesitseb iPhone 6 sees ja on kaks korda kiirem kui A8 kiibistik. Jõudluse poolest on A10 kiibistik 120 korda kiirem kui esimese iPhone oma, ütles  Schiller. “Jõudluse hüpped on lihtsalt hämmastavad” mainis ta.

Kõrge effektiivsusega tuumad on loodud madalama jõudlusega toimetuste jaoks ja tarbivad voolu ainult viiendiku teistest kahest tuumast. iPhone 7 valib vastavalt koormusele tuumad ise, näiteks kui sa loed kirju, siis valib telefon sellise tuuma, mis kulutab vähem voolu. See kõik tähendab pikemat aku vastupidavust: 12-13 tundi kui kasutada LTE võrku (4G),  või umbes kaks tundi rohkem kui iPhone 6.

Apple A10 Fusion Broken Kingdom

Mängu nimega “Broken Kingdom” demonstreeriti töötamas iPhone 7-el.

Graafikajõudlust tuurendati samut, nüüd on iPhone 7-el kuue tuumaline graafikakiip, mis on 50% kiirem kui A9 ja kolm korda kiirem kui A8. Schiller lubas “konsooli”  jõudlust kui mängida näiteks  Codemaster-i F1 2016 või mõnda muud mängu mis oskab graavikakiipi kasutada.

“Siin pole küsimust, A10 Fusion kõige võimsam kiip, mis on nutitelefoni sisse kunagi pandud”, ütles Schiller.

Top