Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > Blizzard’i Warcraft, Diablo ja StarCraft kaaslooja Chris Metzen läheb pensionile

Blizzard’i Warcraft, Diablo ja StarCraft kaaslooja Chris Metzen läheb pensionile

Metzen on töödanud Blizzard Entertainment’is 21 aastat, selle aja sees on ta kaasloonud seeriad nagu Warcraft, StarCraft ja Diablo. 1994. aastal töötas ta Warcraft: Orcs and Humans mängu kallal, ta oli mängu kunstnik, ilustraator ja koostas mängu dokumentatsiooni. 1995. aastal kirjutas ta mängujärje Warcraft II: Tides of Darkness. Samal aastal kaaskirjutas ta Diablo. Näidates, et ta ei kavatsegi lõpetada aastal 1998 sai temast realaja mängu StarCraft peakunstnik. Metzen töötas ka loo, skripti ja kunsti kallal mängus nagu Diablo II, mis ilmus aastal 2000.

Aastal 2002 sai ta endale loovjuhi koha mängu Warcraft III: Reign of Chaos loomises, kus ta kirjutas mängu loo ja skripti. Järgmisena, aastal 2004 oli ta kaasautor väga menukale mängule  World of Warcraft. Hiljuti oli Overwatch mängu loovjuht.

Metzen’i roll polnud ainult mänge arendada, ta andis karakteritele Thrall ja Varian mänguseerias Warcraft ka oma hääle, samuti ka mereväelastele mängus StarCraft, Skeleton King Diablo’s ja  Bastion mängus Overwatch. Praegu ei ole teada kas ta ka tulevastele mängutegelastele oma hääle annab.

 

Allikas: http://www.gamespot.com/articles/blizzards-warcraft-diablo-and-starcraft-co-creator/1100-6443508/

Top