Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > Google Play jälgib teid — ja see on kõigest ühe väga suure jäämäe tipp

Google Play jälgib teid — ja see on kõigest ühe väga suure jäämäe tipp

Esmaspäeval läks lugu lahti selle kohta, et Google Play jälgib iga sinu liigutust ilma, et kasutaksid Google Maps’i. Selleks, et jälgimine peatada tuleb Google Play välja lülitada.

Lahkame seda veidike.

Esiteks, see kõik on tõsi, et asukoha määramine on integreeritud Google Play sisse. Google aktiivselt julgustab arendajaid kasutama Google Play teenuseid, mitte Androidi avatud lähtekoodi. See oli ka üks põhjuseid, miks Amazon tegi endale rakenduste jagamise keskkonna.

Google on ridamisi API’sid, kaasaarvatud asukoha jälgimine, mis töötab läbi Google Play ja tekitab muret ka EU’s, et kuidas see turgu mõjutab. Te võite näha aeg-ajalt teavitusi, mis ei tule läbi Google Maps’i. Kuidas on see seotud kodaniku Mustafa Al-Bassam’i säutsuga, turvalisuse uurijaga kes sellel teemal sõna võttis?

Mustafa1Säutsu tõlge: Eile oleksin ma saanud südamerabanduse, kui ma sisenesin McDonald’sisse, kuna minu telefon pakkus mulle installida nende rakendust.

 

Astudes McDonald’sisse hakkab tööle Google “läheduses” fuktsioon, mis pakub antud koha rakendust alla laadida, kui see olemas on. Ja see on jäämäe tipp.

Nullsumma mäng

Botid ja digitaalsed assistendid on tänapäeval kuum teema. Alates Microsoft’ist kuni Facebook’ini, firmad räägivad kuidas nad arendavad uut tüüpi tarkvarasid, et teid aidata oma kalendri, sotsiaalse elu, poodlemise, klienditeeninduse ja kiirtoidu tellimisega. See on loogiline laiendus sihtreklaamidele, mis üritab teile näidata reklaame asjadest mis võiksid teile huvi pakkuda baseerudes sellele mida olete hiljuti ostnud ja mis lehti olete külastanud.

Google Nearby on mõeldud teid teavitama huvitavatest sündmustest teie lähedal, aga ühtlasi annab Google’le võime teha ühendusi sinu ja firmade vahel, mis enne ei eksisteerinud. Google’l osutab võimalust kasutajatel allalaadida video-on-demand rakendust mingilt kindlalt teenusepakkujalt, kui kasutaja ootab näiteks lennujaamas.

Olemas on kaks võimalus kuidas sellist “Läheduses” teenust pakkuda: Võimalus on, et operatsioonisüsteem (OS) teab, et te reisite ja sellel on ligipääs teie kalendrile või teine võimalus, et teie asukohta teatakse. Ideeliselt, Google vaatenurgast omatakse mõlemat ligipääsu. See lubab OS’il hakata arvama, et mida te järgmisena teha võiksite. Uus asi selle kõige juures on, et antud “Läheduses” teenus on seotud reklaamidega ja suurkorpratsioonide huvidega.

Ehk teile meeldib selline idee, aga võiboll on see ühendus liiga tugev ja hakkab juba privaatsuse puudust tekitama. Igal juhul Google, Microsoft, Facebook ja teised firmad jälgivad teie igat liigutust, huvi, asukohta ja soovi, mis tehakse läbi reklaamimüügi rahaks.

Igatahes jah –  Google asukoha API’id jälgivad teid, kui te seda välja ei lülita. Mõningatel juhtudel tuleb see välja lülitada läbi Google Play, mitte rakendusepõhiselt. Mõelge millist kasu võib McDonald’s saada kui nende rakendus on teil seadmes olemas või ükskõik milline muu firma.

Alates asukoha märkimisest kuni näotuvastuseni, ehitavad seotud firmad andmebaase teie tegemistest, liikumistest, ostmistest jne. ühesõnaga kogu teie elust. Kõiki neid andmeid pärast müüakse edasi kolmandatele osapooltele nagu Acxiom, millel on puudulik järelvalve ja vastutus puudub.

 

Allikas: http://www.extremetech.com/mobile/235594-yes-google-play-is-tracking-you-and-thats-just-the-tip-of-a-very-large-iceberg

Top