Olete siin
Kodu > Eesti IT > Oxford@TTÜ

Oxford@TTÜ

30. septembrist 2. oktoobrini toimub Tallinna Tehnikaülikoolis Oxfordi koolitus kaasaegsest infoühiskonnast.

Koolitus on ainulaadne, sest see on suunatud ennekõike mitte-IT üliõpilastele.

Koolituse eesmärgiks on vastata küsimusele, kuidas kübertehnoloogia mõjutab poliitikat, ühiskonda ja julgeolekut. Eriline tähelepanu on pööratud poliitilist ja ühiskondlikku korda muutvate positiivsete ja negatiivsetele mõjudele.

Õppetöö sisaldab loenguid, arutelusid ning praktilisi simulatsiooniharjutusi.  Kursust korraldatakse Oxfordi ülikooli ,,Küberuuringute programmi” raames, seda viivad läbi Oxfordi ülikooli riigiteaduste ja rahvusvaheliste suhete teaduskonna ja arvutiteaduste teaduskonna õppejõud dr. Lucas Kello, prof. Ivan Martinovic, dr. Ulrike Deetjen, Jamie Collier ning Tallinna Tehnikaülikoolist dotsent Innar Liiv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siiani on koolitusel osalenud üle 800 üliõpilase Eestist, Soomest, Lätist, Ukrainast, Indiast, Ghanast, Mehhikost, Ameerika Ühendriikidest ja teistest riikidest. Mõned üliõpilased on saanud osaleda ka Oxfordi ülikooli teadusprojektides.

Koolituse tellinud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juhtivspetsialist Ave Lauringson tõdeb: „Eestis on tegeletud e-teenuste arendamisega tänaseks üle kümne aasta, kuid vähe on pööratud tähelepanu teenuste kasutusest tulenevate mõjude hindamisele. Infoühiskonna uurimine ning mõjuanalüüs annab tudengitele tööleasumisel olulise konkurentsieelise. Seetõttu algataski Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostööprojekti tunnustatud Oxfordi ülikooliga, et suurendada Eesti e-valitsemisega seotud teadustööde mahtu.“

Täiendav info koolituse kohta www.egov.ee/oxford3

 

Lisainfo
Evelin Vanker, TTÜ IT teaduskonna koolituse projektijuht, Evelin.vanker@ttu.ee

Allikas

Top