Olete siin
Kodu > Arvuti > Arvutikomponendid > See $139 Windows 10 arvuti võib olla droon, robot … või midagi veel?

See $139 Windows 10 arvuti võib olla droon, robot … või midagi veel?

Pilt: SolidRun

SolidRun Q4 võib olla Windows arvuti, robot või droon.

Raspberry Pi laadseid arendajate “arvuteid” on olemas, aga enamus neid ei oska jooksutada Windows 10 operatsioonisüsteemi. OS mitmegülgsus on tugev külg uuel SolidRun Q4 emaplaadil.

SolidRun võib jooksutada mitmeid erinevaid Windows’e. See on nii paindlik, et võib olla arvuti või toota lahedaid vidinaid.

SolidPC Q4 on varustatud kiire protsessori, mälu, kõvakettaga ja ühenduspesadega, et sellest teha elujõuline Windows 10 arvuti. See on küll odav US$139, aga on ka halb uudis selle juures: Windows tuleb eraldi juurde osta, mille hinnad algavad $119.99.

Windows 10 nõuab miinimum 2GB vahemälu ja 16GB kettamahtu, seda siis 64-bittise Windows 10’e puhul. SolidRun Q4 toetab kuni 8GB DDR3 RAM ja sellel on kuni 128GB sisemälu (kettaruumi).

Emaplaadi kasutusalad on piiritlemata – alates arvutist kuni targa koduni välja. Seade toetab ka Microsoft’i tasuta Windows 10 IoT Core ja Linux operatsioonisüsteeme.

Arvutil on Intel Pentium N3710 kiip Braswell arhhitektuuril, Mida näiteks kasutatakse Asus Chromebook C301SA sülearvutil. Niiet arvutit toetab ka avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteemi  Chromium OS.

Protsessor on kahetuumaline kuni 2.56GHz samuti on sellel integreeritud graafikaprotsessol, mis suudab HD videot jooksutada.

SolidRun Q4 sisaldab veel HDMI 1.4b porti, DisplayPort porti, USB 3.0 porte ja m.2 ühenduspesi, et lisada SSD’si või Wi-Fi mooduleid. Metallkorpuse saab ka seadmele eraldi osta.

 

Allikas

Top