Olete siin
Kodu > Eesti IT > Alanud on registreerumine Euroopa suurimale robotivõistlusele Robotex

Alanud on registreerumine Euroopa suurimale robotivõistlusele Robotex

Detsembri alguses Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones toimuv Euroopa suurim robotivõistlus Robotex kutsub kõiki robotivõistlejaid erinevatele võistlustele registreeruma ja proovima jõudu enda loodud robotite osavuses.

Korraldajad ootavad tänavu võistlema enam kui 2000 erinevas vanuses robootikut Eestist ja mujalt maailmast. Kui aga endal robotit veel ei ole, saab osaleda erinevatel loovkonkurssidel, esitades temaatilise foto, video, luuletuse, meisterduse või joonistuse.

„Tänavuse Robotexi teeb väga eriliseks lasteaiast ja algklassidest pärit võistlejate suur osakaal. Esmakordselt asuvad võistlema 500 alg- ja põhikoolilast Robotexi poolt jagatud 100 Edisoni robotiga,“ rääkis Robotexi projektijuht Mart Laul.

Robotid jagati välja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks suurima robotivõistluse tiitli saamise projekti raames. Lisaks noortele on erinevaid väljakutseid ka edasijõudnud robootikutele. Kohalikele robotiehitajatele pakuvad konkurentsi võistlejaid enam kui viieteistkümnest välisriigist.

2.-4. detsembrini toimuv Robotex on arvult juba kuueteistkümnes. Ligi 16 000 külastajat oodatakse uudistama üle 30 erineva eksponendiga Tehnoloogianäitust, saama osa 3000 kohast tasuta töötubades ja kuulama rahvusvahelist kosmoseteemalist teaduskonverentsi.

Robotivõistlustele saab ennast registreerida: http://voistlus.robotex.ee/.

Lisainfot loovate konkursside ja võistluste kohta leiab: http://www.robotex.ee/osalejale.

Esmakordsel võistlejal või huvitatud lapsevanemal tasub küsimuste korral kindlasti julgesti ühendust võtta.

Robotexi korraldaja on Tallinna Tehnikaülikool, kaaskorraldajad Tartu Ülikool ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Robotexi kuldsponsorid on ICD Industries, Eesti Energia, Oomipood ja VEX Robotics.

Robotexi suursponsorid on Stoneridge, Interflux, Duroc Machine Tool, Ldiamon, Ensto Ensek, iRobot, Norma, Abplanalp Estee, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Starship Technologies ja Trinamic Motion Control.

Robotexi partnerid on Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, EV100, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Ettevõtlusamet, Baltic Robot Sumo ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Robotexi sponsorid on Tehnopol, Toftan, Proekspert, Harju Elekter, Zone.ee, Hoiame kokku, Baltic Steel, 3K Group, Techgroup, Flir, PKC Group, Metaprint, ELFA Distrelec, Artec Design, Perel Eesti AS, ETS Nord, E-kool, Helmes, Rekato, Baltflex, FinEst Steel, Defendec, Eesti Electster, Igus, Arrow, Viking Motors, Shaperize, Klotsipood, Saku Õlletehas, Daetwyler Industries, Skeleton Technologies ja YE International.

Robotexi toetajad on Merinvest, M.A Group, TTÜ mehaanikateaduskonna üliõpilasnõukogu, MTÜ Robootika, TTÜ Robotiklubi, Eesti  Masinatööstuse Liit, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, ITT Group, Rantelon, E-Service, I & T Metall, Energiasääst.ee, Balsnack, Nortal, Vendomar, City Motors, Innokas, Imeline Teadus, Tehnikamaailm, Minu Maailm, Inseneeria, OGOGO ja Ordi.

Lisainfo:
Janika Leoste
Robotex 2016 turundusjuht
tel 5045081
janika.leoste@robotex.ee

Allikad:

 

Top