Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > 5 kõige kuulsamat naisprogrammeerijat

5 kõige kuulsamat naisprogrammeerijat

Pilt: google.ee

1. Jade Raymond

Jade Raymond Feb 2012-cropped.jpg

Oled kunagi mänginud Assasin’s Creed’i? Kui oled, teie üllatuseks on Assassin’s Creed’i produtsent ja programmeerija Jade Raymond. Jade on hetkel Ubisofti tegevdirektor Torontos. Jade on ühtlasi ka Electronic Arts’ Motive Studios ja Ubisoft Toronto asutaja. Oma kariääri alustas ta Sony korporatsioonis.

2. Sara Haider

Sara Haider töötab hetkel Twitteris. Sara spetsialiseerub Android App’ide arendamisele. Enne Twitterisse tööle asumist töötas ta PA Consulting Group’is ja Google’s lühikest aega.

3. Corrinne Yu

CorrinneYuReikyu.jpg

Corrinne Yu on väga kuulus mängude programmeerija. Tema esimene mäng oli King’s Quest seerija Apple II’le, kuigi tal oli enda 3D mootor, mille ta müüs mitmetele firmadele.

Ta on tuntud kui üks programmeerijates kes tegid mängud nagu Borderlands, Zombie, Unreal Engine 3 ja Brothers in arms. Tema kõige kuulsam mäng on Halo 4. Ühtlasi on ta võitnud rahvusvahelise auhinna aastal 2009 tuumafüüsikas.

4. Amanda Wixted

Image result for Amanda Wixted

Põhjus miks oled sõltuvuses iPhone mängudes on Amanda Wixted. Pea-aegu kõik on mänginud mängu nimega Farmville. Just Amanda Wixted on üks selle mängu arendajatest.

5. Tracy Chou

A picture of Tracy Chou.

Tracy Chou on kõige ägedam näide sellest, kui head võivad olla naisprogrammeerijad. Omades bakalaurusekraadi elektroonikas ja magistrikraadi informaatikas, on ta programmeerimismaailma üks suurtest nimedest. Tracy on töödanud maailma kõige suuremates tehnoloogia firmades. Eelnevalt on ta töödanud Pinterest’is, Quora’s ja samuti on tal internatuuri kogemus firmades nagu Rocket Fuel Inc., Google ja Facebook.

Veebruaris 2015, Chou hakkas tööle konsultandina United States Digital Service’is.

Allikas ja pildid: http://www.techworm.net/2016/10/worlds-top-5-famous-female-programmers.html

Top