Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > 22.märtsi öösel on telepilt häiritud

22.märtsi öösel on telepilt häiritud

Seoses digitelevisiooni edastussageduste muutumisega toimuvad kolmapäeva, 22. märtsi öösel üleriigilised hooldustööd, mis toovad kaasa katkestusi digilevisaatjate töös ning võivad nõuda seadmete taashäälestamist.

Suuremahulised hooldustööd toovad endaga kaasa katkestusi 22. märtsi öösel vahemikus 01.00–06.00. Seoses ümberseadistustöödega esineb häireid kõikidel (nii tasuta kui ka tasulistel) tavaantenniga vaadatavatel televisiooniteenustel.

Teine digilevisaatjate hooldustöö on üleriigiline ja puudutab kõiki tavaantenniga digilevi vaatajaid, eelkõige Pärnumaad. Kui peale sagedusemuudatust puudub osa teleprogrammidest, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Täpsemaid juhiseid leiate seadme kasutusjuhendist.

Täiendav info hooldustööde kohta asub Levira kodulehel www.levira.ee/uudised/digilevisaatjate-hooldustood.

Kui Teil on probleeme tasuliste programmide (ZuumTV) vastuvõtuga, siis pöörduge abi saamiseks ZuumTV/Starmani klienditoe telefonil 677 9900 või e-posti aadressil klienditugi@starman.ee. Täiendavat infot saab ka Starmani kodulehelt www.starman.ee/abikeskus/seadmed/zuumtv-seadmed/luhijuhendid.

Kui Teil on probleeme tasuta programmide (TasutaTV) vastuvõtuga, siis pöörduge abi saamiseks TasutaTV klienditoe telefonil 680 4040 või e-posti aadressil tasutatv@levira.ee.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul johtuvad muudatused Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse. „Televaataja jaoks on muudatused positiivsed, kuna telesaatjad lähevad üle madalamatele, tunduvalt paremini levivatele sagedustele, tänu millele signaali vastuvõtt üldjuhul paraneb,” lausus Tammiste.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse 2020. aastaks mobiilse interneti teenuste jaoks 700 MHz sagedusalas (694–790 MHz) lisaressursse, kuna see sagedusala on sobivaim, et pakkuda tarbijale kvaliteetset internetiühendust olenemata tema asukohast. Alla 700 MHz jääv sagedusala (470–694 MHz) on edaspidi mõeldud eelkõige audiovisuaalteenuste osutamiseks.

Seoses Eesti üleminekuga digilevi uuele sagedusalale viib ringhäälingu võrguteenuste ettevõte Levira ajavahemikus 1. märts – 27. september 2017 kümnel ööl läbi erinevate digilevisaatjate hooldustöid.

Vabandame ette muudatustega kaasnevate ebamugavuste pärast.

 

Allikas www.levira.ee

Top