Olete siin
Kodu > Eesti IT > Telia Eesti toob Sigfox tehnoloogiaga asjade interneti lähemale

Telia Eesti toob Sigfox tehnoloogiaga asjade interneti lähemale

Telia Eesti AS ning Connected Baltics OÜ allkirjastasid 27. märtsil lepingu, millega sai Telia esimesena Eestis õiguse kasutada Sigfox tehnoloogiat. Sigfox tehnoloogia abil saab ühendada internetis tuhandeid seadmeid ja andureid ning sellega saab asjade interneti ehk IoT võimalused Telia klientidele lähemale tuua.

Telia koostöö Sigfox võrguettevõttega Connected Baltics OÜ võimaldab Telial hakata SigFoxi IoT kommunikatsioonitehnoloogiat kasutama Telia poolt loodavates IoT kliendilahendustes.

„Meie eesmärgiks Telias on seista kliendile parimate lahenduste eest ning Sigfox tehnoloogia annab meile nende lahenduste koostamiseks ühe tööriista juurde. Sigfox tehnoloogia on raadioside tehnoloogia, mis võimaldab edastada väga väikesi andmehulkasid, näiteks üksikuid kilobaitisid. See on maht, mis on piisav mõnedes IoT lahendustes. Sigfox tehnoloogia eelis on see, et selle energiatarve on väike ja sellega kasutatavad sensorid töötavad akudega väga kaua, kuni 10 aastat,“ ütles Telia IoT valdkonna juht Toomas Kärner.

Allikas ja pikem artikkel: www.telia.ee

Top