Olete siin
Kodu > Arvuti > Apple ostis Intel’i 5G modemi äri

Apple ostis Intel’i 5G modemi äri

Apple ja Intel on tindiga sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt Apple võtab üle Inteli 5G modemitegevuse. See annab Apple’ile veel ühe nende kontrolli all oleva komponendi ja võib anda Apple’ile 5G turul üsna eelise, arvestades nende edu kiibi kujundamisel.

Varasemate kuulujuttude järel on Apple ja Intel allkirjastanud lepingu, mille kohaselt Apple võtab miljardi dollari eest kontrolli Inteli 5G modemite äri üle. Tehingu tingimuste kohaselt omandab Apple umbes 2200 Inteli töötajat ning täiendavat intellektuaalset omandit ja seadmeid. Kaks ettevõtet loodavad tehingu lõpule viia aasta lõpuks, kuni regulatiivsed kinnitused saadakse.

“See leping võimaldab meil keskenduda 5G-võrgu tehnoloogia arendamisele, säilitades samal ajal meie meeskonna loodud kriitilise intellektuaalse omandi ja modemitehnoloogia,” ütles Inteli tegevjuht Bob Swan.

Iroonilisel kombel on Apple endiselt sõlminud Qualcommiga lepingu, et kasutada oma kiibid järgmiseks kuueks aastaks pärast järsku lahendust kõigi kohtuvaidluste lõpetamiseks. Tõenäoliselt on see tingitud sellest, et Appleil on vaja uurimist ja arendustööd alustada, et soovitud kiibid õigesti kujundada. Qualcommi modemid edestasid PC Mag-i laborikatsete ajal järjekindlalt Inteli. See võtab aega, et mobiiltelefonide modemide turuliider võita.

“Oleme koos Inteliga aastaid töötanud ja teame, et see meeskond jagab Apple’i kirge selliste tehnoloogiate väljatöötamise vastu, mis pakuvad meie kasutajatele maailma parimaid kogemusi,” ütles Johny Srouji, Apple’i riistvaratehnoloogia vanem asepresident. „Apple on põnevil, et meie kasvava mobiilsidetehnoloogia rühmaga liitub nii palju suurepäraseid insenere, kes teavad, et nad arenevad Apple’i loomingulises ja dünaamilises keskkonnas. Need koos meie olulise uuendusliku intellektuaalomandi omandamisega kiirendavad meie arengut tulevastel toodetel ja võimaldavad Apple’il edasi liikuda.

Ehkki Apple ostab Inteli 5G modemiettevõtteid, säilitab Intel siiski õiguse “arendada nutitelefonide mittekasutatavate rakenduste jaoks, näiteks personaalarvutid, asjade interneti seadmed ja autonoomsed sõidukid, modemeid.”

Source :
Top