Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > Ameerika maksuamet ehk IRS hoiatab krüptovaldajaid: hoiduge maksust ja me jagame karmid karistused

Ameerika maksuamet ehk IRS hoiatab krüptovaldajaid: hoiduge maksust ja me jagame karmid karistused

Sisetulude teenistus on hakanud krüptovaluutaomanikele saatma enam kui 10 000 kirja, mis hoiatab karmide karistuste eest, kui nad ei esita tulusid ega maksa krüptotehingute pealt tulumaksu.

Teenus saadab välja ühe kirja kolm varianti, sõltuvalt sellest, millist teavet sellel on saaja kohta, teatas Wall Street Journal.

Üks versioon palub adressaatidel allkirjastada avaldus, milles väidetakse, et nad vastavad võltsimiskorra alusel maksuseeskirjadele, mis käsitlevad digitaalseid valuutasid, nagu bitcoin, aktsiate või kinnisvaraga sarnase kinnisvarana.

„Maksumaksjad peaksid neid kirju võtma väga tõsiselt. IRS laiendab jõupingutusi, kaasates virtuaalset valuutat, sealhulgas suurendab andmeanalüütika kasutamist, “ütles IRS-i volinik Chuck Rettig.

Näib, et nimeloend pärineb andmebaasist, mis sisaldab 13 000 kontoomanikku, kes on ostnud, müünud, saatnud või saanud digitaalset valuutat väärtuses 20 000 dollarit või enam ajavahemikus 2013 kuni 2015.

Digitaalne valuutavahetusfirma Coinbase andis 2018. aasta märtsis andmebaasi IRS-le üle föderaalse kohtu korralduse alusel. Ehkki IRS on keeldunud paljastamast, kas saajad tulenevad Coinbase’ilt saadud teabest on teenus varem osutanud oma veendumusele, et vähesed krüptovaluutainvestorid maksavad müügi pealt makse.

Maksuametnikud on klientidele öelnud, et krüptovaluuta omanike ähvardusi maksudest kõrvalehoidumiseks tuleb võtta tõsiselt. Alates 2009. aastast on enam kui 56 000 ameeriklast peitnud raha offshore-kontodele, maksnud maksuküsimuste lahendamiseks üle 11 miljardi dollari.

Veebipõhise maksutoimikute ja nõustamisteenuse Visor maksuarvestusraamatupidaja William Perez ütles möödunud aastal väljaandele Guardian, et oli märganud, et raamatupidajad ei taha sageli krüptoarvestuse otsustega tutvuda.

“Krüptoinvestorite seas näen vastupanu selle teatamisele,” ütleb ta.

IRSi kriminaaluurimise juht Don Fort on öelnud, et nad plaanivad avalikustada krüptovaluutaga seotud kriminaalsed maksudest kõrvalehoidumise juhtumid.

Pärast juunis toimunud globaalse maksuameti jõustamise rahvusvahelise ühisjuhtide (J5) kohtumist hoiatas Fort, et J5 rühmitus on krüptokuritegevuse vastu võitlemiseks leidnud uuenduslikud viisid nende probleemide lahendamiseks, tõkete eemaldamiseks ja protsesside arendamiseks.

Top