Olete siin
Kodu > Arvuti > Inteli uued AI-kiibid võivad andmeid töödelda 1000 korda kiiremini kui tavaliselt

Inteli uued AI-kiibid võivad andmeid töödelda 1000 korda kiiremini kui tavaliselt

Riistvara kasutatakse juba selliste asjade nagu proteeside võimekuse parandamiseks.

Intel avalikustas äsja Pohoiki Beachi, süsteemi, mis sisaldab 64 Loihi AI protsessorit. Need on niinimetatud neuromorfsed kiibid, mille eesmärk on jäljendada inimese aju õppimisvõimet ja energiatõhusust. Kuigi see tehnoloogia on alles lapsekingades, on see osutunud populaarseks teadlaste seas, kes koolitavad mitmesuguseid AI-rakendusi.

Kiip suudab täita teatud andmete töötlemise ülesandeid kuni 1000 korda kiiremini kui üldotstarbelised protsessorid ja graafikakaardid, kasutades samal ajal palju vähem energiat.

See on põnev väljavaade AI teadlastele, kellest rühm juba katsetab uut riistvaraplatvormi. Muu hulgas kasutavad nad seda proteeside jäsemete ebaühtlase pinnaga kohanemise parandamiseks ja täpsemate digitaalsete kaartide loomiseks, mida saavad kasutada autonoomsed sõidukid.

Järgmine samm: Inteli Labsi juht Rich Uhlig ennustab, et ettevõte loob 2019. aasta lõpuks süsteemi, mis on võimeline simuleerima 100 miljonit neuroni. Teadlased saavad seejärel rakendada seda täiesti uuele rakenduste komplektile, näiteks parem kontroll robotrelvade üle.

Top