Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > Teadlased on loonud silmaliigutustega juhitava kontaktläätse, mis suudab sisse suumida

Teadlased on loonud silmaliigutustega juhitava kontaktläätse, mis suudab sisse suumida

See on absoluutselt ulme värk: kontaktlääts, mis teie käskul suurendab nähtavalt ala, ehk suumib sisse. California San Diego ülikooli teadlased on selle reaalsuseks muutnud. Nad on loonud silmaliigutustega juhitava kontaktläätse, mis suudab sisse suumida, kui pilgutate kaks korda.

Kuidas on see võimalik? Kõige lihtsamalt öeldes mõõtsid teadlased elektrokulograafilisi signaale, mis tekivad, kui silmad teevad spetsiifilisi liikumisi (üles, alla, vasakule, paremale, silmi pilgutades) ja lõid pehme biomimeetilise läätse, mis reageerib otse neile elektrilistele impulssidele. Loodud objektiiv suutis fookuskaugust muuta sõltuvalt genereeritud signaalidest.
Seetõttu võiks lääts sõna otseses mõttes silmapilguga suumida.

Uskumatul kombel töötab objektiiv sõltumata sellest, kas kasutaja näeb või mitte. See ei puuduta nägemist, vaid konkreetsete liikumiste toodetud elektril.
Miks seda luua? Miks mitte. Teadlaste arvates võiks seda uuendust tulevikus kasutada “visuaalsete proteeside, reguleeritavate klaaside ja kaugjuhtimisega robootikas”.

Source :
Top