Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > Tähesõjad alaku: Prantsusmaa soovib oma kaitseks paigaldada satelliitidele relvi ja lasereid

Tähesõjad alaku: Prantsusmaa soovib oma kaitseks paigaldada satelliitidele relvi ja lasereid

Kosmoselaserid on viimase paari aasta jooksul tehnoloogiatööstuses hoogu kogunud. Hiina soovib kosmoseprügi hävitamiseks kasutada orbitaallaserit ja Facebook soovib satelliitside kommunikatsiooni kiirendamiseks kasutada lasereid. Kõik need kasutusjuhud on üsna healoomulised, kuid Prantsusmaa soovib edasiliikumiseks kasutada kosmoselaserit pisut militaristlikel eesmärkidel.

Prantsuse uudistesait Le Point teatas hiljuti, et riik kavatseb lähitulevikus “ümber paigutada” hiiglasliku 700 miljoni euro kogu oma sõjalisest eelarvest oma “Kosmosejõududesse”. Seda raha kasutatakse satelliitidele monteeritud kaitsesüsteemide, sealhulgas laserite, masinarelvade ja muude kaitsetehnika vormide rahastamiseks.

Vaatamata solvavatele võimetele, mida see relvastus Prantsusmaale annaks, väidab riik, et ei kavatse seda kasutada teiste riikide satelliitide kahjustamiseks – see on mõeldud ainult enesekaitseks. Prantsusmaa soovib, et oleks võimalik kaitsta oma satelliite juhuks, kui vaenulik riik üritab neid rünnata või muul viisil saboteerida.

Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly nimetas mõned enesekaitsemeetmed, mida Prantsuse satelliidid võiksid kasutusele võtta. “Kui meie satelliite ähvardatakse, kaalume vastaste pimestamist,” ütles naine oma avalduses. “See võib hõlmata jõulaserite kasutamist meie patrull nano-satelliitidel.”

Lisaks eelnimetatud 700 miljonile eurole loodab Prantsusmaa 2025. aastaks kulutada kosmosekaitsele täiendavalt 4,3 miljardit eurot ning soovib, et aastaks 2030 kavandatud kaitsetehnoloogia võetakse täielikult vastu.

Prantsusmaa pole ainus riik, kus kosmos kostub taas huviga. USA suurendab oma investeeringuid ka sellesse valdkonda ning loodab tulevikus luua oma kosmosejõud.

Source :
Top