Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > AT&T töötajad said altkäemaksu mobiilsidevõrgu nakatamise eest pahavaraga

AT&T töötajad said altkäemaksu mobiilsidevõrgu nakatamise eest pahavaraga

Miljonid telefonid tehti lukust lahti tänu AT&T töötajate väidetavale altkäemaksule mobiiltelefonivõrgu nakatamiseks pahavaraga, teatas USA justiitsministeerium (DOJ). Väidetavalt on võrku installitud ka loata riistvara, näitasid esmaspäeval pitseerimata kohtudokumendid.

CNETi tütarettevõtte ZDNet andmetel algatati kohtuasi Pakistanist pärit 34-aastase mehe Muhammad Fahdi ja surnuks peetud Ghulam Jiwani vastu. Fahd arreteeriti veebruaris Hongkongis ja ta anti nädalavahetusel USA-le välja.

“Fahd värbas AT & T-siseringi töötajaid ja maksis neile oma arvuti mandaadi ja juurdepääsu eest AT & T-i patenteeritud lukustustarkvara keelamiseks, mis takistas kõlbmatute telefonide eemaldamist AT & T-i võrgust,” väidab justiitsosakond. “Selle skeemi tagajärjel eemaldati AT&T teenuse- ja / või makseplaanidest miljonid telefonid, tehes ettevõttele miljoneid dollareid.”

Väidetavalt anti ühele töötajale viie aasta jooksul altkäemaksu enam kui 428 500 dollariga, AT&T hinnangul tehti kahju enam kui viis miljonit dollarit aastas, teatas ZDNet.

Source :
Top