Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > DayZ keeld muudab Austraalia “maailma naerualuseks”, ütles poliitik

DayZ keeld muudab Austraalia “maailma naerualuseks”, ütles poliitik

“See on piinlik, et me laseme kuulekalt oma valitsusel kohelda meid nagu lapsi.”

Austraalia poliitik on öelnud, et riigi otsus keelata DayZ üle mängusiseste narkootikumide tarbimise on pannud selle välja nägema nagu “kogu maailma märg plekk ja naerualused”.

Viktoriaanliku seadusandliku nõukogu liberaaldemokraatliku partei liige Tim Quilty ütles, et “absurdi” keelu vallandas Bohemia Interactive’i plaan lisada kanep tervendavaks esemeks. Arendaja pole veel kinnitanud, milline mängusisene üksus sattus Austraalia klassifikatsioonikomisjoni lubamatute asjade nimekirja, kuid mängijad saavad tervendamiseks kasutada morfiini ja mängufailides mainitakse ka kanepit, mis on Austraalias illegaalne.

“Mis teeb selle keelu eriti absurdseks, on see, et Austraalias on videomängude klassifikatsioon R18 +. Klassifitseerimise keeld peaks olema reserveeritud ebaseaduslikele materjalidele, näiteks lastepornograafiale ja snuff-filmidele, mida poleks kunagi tohtinud luua. Seda klassifikatsiooni ei tohiks kasutada zombie ellujäämise videomängude puhul.

“Kahjuks on DayZi arendajad koopa teinud,” ütles ta neljapäeval Victoria parlamendis, viidates Bohemia otsusele mängu keelu tõttu kogu maailmas muuta. “Austraalia on taas kogu maailma märg plekk ja naerualused. Piinlik on see, et me laseme kuulekalt oma valitsusel suhelda meiega nagu lapsed. Samal ajal kui muu maailm legaliseerib kanepit, keelame kanepi esindamise videomängudes.”

Tema kõnet saate vaadata/kuulata allpool. (sisu on inglise keeles)

Bohemia pole öelnud, kuidas ta kavatseb mängu muuta vastavalt Austraalia reitingusüsteemile, kuid nagu Fraser märkis, et see võib olla sama lihtne kui üksuste nimede muutmine, tehti seda ju mängus Fallout 3 kus morfiini nimi muudeti Med-X-ile.

Source :
Top