Olete siin
Kodu > Arvuti > Muudatustest digiallkirja kehtivuse kontrollimisel usaldusteenuste nimekirjas ning selle mõjudest teenustele

Muudatustest digiallkirja kehtivuse kontrollimisel usaldusteenuste nimekirjas ning selle mõjudest teenustele

Tulenevalt tipmise usaldusteenuste nimekirja (List of Trusted Lists ehk LOTL) aadressi ning failinimetuse muutustest peavad e-teenuse pakkujad, digidoc-tool, c++ teegi libdigidocpp ja DigiDoc4j teegi kasutajad tegema allpool toodud muudatusi selleks, et teenus suudaks ka edaspidi hinnata allkirja kehtivust või arvestama kaasnevate mõjudega.

E-teenuste puhul onantud muudatusest mõjutatud infosüsteemid, mis kasutavad allkirjastatud dokumendi kehtivuse valideerimiseks vana usaldusteenuste nimekirja aadressi. Need e-teenuste pakkujad peavad pöörduma uue aadressi poole aadressil: https://ec.europa.eu/tools/lotl/eu-lotl.xml .

DigiDoc4 kliendi tavakliendi seadistustes vahetub uue LOTL-i URL-iga konfiguratsiooni fail automaatselt seitsme päeva jooksul juhul ning kodukasutajad ei pea midagi muutma. Töökohaarvutites, kus faili uuendamine on asutuse poolt keelatud, tuleb kontrollida konfiguratsioonifaili versiooni. DigiDoc4 kliendi konfiguratsioonis võeti uus URL kasutusele versioonis 94. Konfiguratsiooni faili versiooni saab kontrollida DigiDoc4 kliendis. Selleks avage DigiDoc4 klient, valige ülevalt paremalt „Seaded“ ja vasakult menüüst „Diagnostika“. Konfiguratsiooni versioon on leitav diagnostika akna alumisest otsast, otsides parameetrit „SERIAL: 94“. Kui seal on versioon, mis on varasem kui „SERIAL: 94“, siis tuleb faili uuendada.
Juhul kui konfiguratsiooni fail ei ole automaatselt uuenenud versioonile 94, on seda võimalik uuendada manuaalselt DigiDoc4 kliendi seadete alt vajutades all servas olevale nupule „Kontrolli värskendusi“.

Digidoc-tool kasutajad peavad kasutusele võtma uue ID-kaardi tarkvara versiooni 19.8.0.1844, milles on uuendatud usaldusteenuste nimekirja aadress. Uus tarkvara versioon on kättesaadav www.id.ee lehelt > https://installer.id.ee/media/win/Open-EID-19.8.0.1844_x86.exe .

Libdigidocpp teegi kasutajatel soovitame uuendada uuele versioonile 3.14.0, milles on lisatud uus LOTL-i URL. Uus versioon 3.14.0 on kättesaadaval RIA githubis: https://github.com/open-eid/libdigidocpp/releases .

DigiDoc4j teegi kasutajad leiavad juhendi LOTL-i aadressi konfigureerimiseks veebist: https://github.com/open-eid/digidoc4j/wiki/Questions-&-Answers .

Lisaks on soovijatel võimalik peagi võtta kasutusele uus DigiDoc4j teegi versioon uue LOTL-i aadressiga. Uus versioon avalikustatakse järgmise nädala (s.o 35. nädala) alguses ning on leitav RIA githubis: https://github.com/open-eid/digidoc4j/releases .

Korrektseks allkirjade kehtivuse kontrollimiseks tungivalt soovitame muudatused sisse viia 04.09.2019 aga mitte hiljemalt kui 2019 aasta lõpp.

Tipmise usaldusteenuste nimekirja aadressi muutmisest teatas Euroopa Komisjoni allüksus Connecting Europe Facility (CEF) eSignature team RIAt 13.08.2019 (aadress: https://ec.europa.eu/newsroom/cef/newsletter-specific-archive-issue.cfm?newsletter_service_id=1418&lang=default)

Lisainfo id.ee või help@ria.ee 

Source :
Top