Olete siin
Kodu > Kõik uudised > Kõik uudised > Ühendkuningriik väljastas maailma esimese plastikraha

Ühendkuningriik väljastas maailma esimese plastikraha

Brexiti eel, kui dollari kurss on kõrgem kui Inglise nael, oan parim aeg Ameeriklastel hüpata üle “suure tiigi” (kõigil teistel ka) ja tulla nautima Ühenkuningriikide võlusid. Kui külla lähed avaneb võimalus tutvuda uue “plastikust” viiesega, mille väljastas Bank of England.

Rahatähe peal on pilt kuninganna Elizabeth II’st ja teisel pool ilutseb brittide II maailmasõja juht Winston Churchill. Uus viiekas on tehtud polümerist, mis on õhuke, hästi painduv plastiline materjal.

Üsnagi robstne tekstuur takistab rahatähele mustuse kogunemist ja on niiskuskindel samuti peaks rahatäht vastu pidama 2,5 korda kauem kui vana viiekas. Materjal annab pangale ka võimaluse lisada paremaid turvalisusmeetmeid rahatähele, mis peaks kaasa aitama võltsingute mitte tekkele.

Turvalisusmeetmed saab detailselt vaadata  läbi Bank of England’i iOS ja Android app-ide. Samuti kui rahatähele lasta UV valgust, siis rahatähel on näha eredat number viite punaselt ja roheliselt, ülejäänud pind on kontrastilt tuim.

Rahatähte prinditi umbes 440 millionit, kõik see kogus lastakse ringulsesse lähinädalatel. Järgmisel suvel tuleb samal tehnoloogial põhinev polümerist £10 ja aastal 2020 lastakse ringlusesse ka polümerist £20 kupüür.

Allikas: http://www.digitaltrends.com/cool-tech/uk-launches-new-five-pound-bill/

 

Top