Olete siin
Kodu > Arvuti > Arvutikomponendid > Riist – ja tarkvara ehitamise üritusele TehnoHack saab esitada ideid 5. oktoobrini

Riist – ja tarkvara ehitamise üritusele TehnoHack saab esitada ideid 5. oktoobrini

Pilt: http://skeemipesa.ee/tehnohack/et/

Kuni 5. oktoobrini saab esitada ideid TehnoHacki ja TTÜ Mektory riist ja tarkvara ehitamise üritusele (www.skeemipesa.ee/TehnoHack).

Oodatud on ka ettevõtted oma ideede või probleemidega. TehnoHacki eesmärgiks on nädalavahetuse jooksul jõuda ideest reaalselt toimiva seadmeni. Üritusel saavad kokku innovaatiliste ideede autorid, riist- ja tarkvarainsenerid ning tootedisainerid.

Unikaalseks teeb ürituse Tehnikaülikooli taustaga teadlaste ja inseneride ning teiste mentorite tugi nii prototüübi projekteerimisel kui ka ehitamisel.

Žürii valib välja ideed, mille projekteerimiseks määratakse mentor. Koostöös mentoriga pannakse enne ürituse algust kokku idee realiseerimiseks vajalike komponentide loetelu, mis tellitakse kohale ürituse alguseks. Parimad ideed saavad kuni 200 eurose toetuse komponentide ostmiseks.

Ideeta registreerimine on avatud 17. oktoobrini.

TehnoHack toimub kolmandat korda, 21.-23. oktoobrini 2016. TehnoHacki korraldab Skeemipesa koostöös TTÜ Mektoryga.

Selle aasta peaauhinnaks on 2000 eurot, mille saab ürituse parima idee ja teostuse kombinatsioon.

Ürituse peakorraldaja ja TTÜ elektrimasinate õppetooli teadur Heigo Mõlder kinnitab, et nad otsivad inimesi tudengitest kuni tõeliste ekspertideni välja. „Eriti oodatud on start-up ettevõtted ja nende ideed, kuid osaleda võib ka mõne hobiprojektiga. TehnoHack on heaks hüppelauaks, kuna taaskord teeme koostööd Ajujahiga. Parim idee ja teostuse kombinatsioon võidab otsepääsme Ajujahi 30 parima hulka. Sealt edasi saab juba pürgida telesaatesse. TehnoHacki partner Prototron valib aga ühe idee enda järgmise vooru 40 parima sekka.“

TehnoHacki auhinnad on välja pannud Interflux ning YE International. Auhindade nimistu on täienemas.

2014. ja 2015. aasta oktoobris toimunud TehnoHackil valmis ühe nädalavahetuse jooksul 20 prototüüpi, mitmed neist jõudsid Ajujahi ettevõtluskonkursil 20 parema hulka. Varasematel aastatel on TehnoHackidel on osalenud üle 150 inimese üheksast riigist. Mitmed projektid on endiselt aktiivses arenduses, näiteks maapealsete satelliitjaamade võrgustik CubeHub, toitevõrgu koormuse balansseerimisrakendus Sympower, nutikas linnusöögimaja Etnobird, nutikas ratastool I Can Move, kodune geenituvastusseade Genosity ning teised.

Ürituse hõbesponsorid on: Fein-Elast Estonia, Skeleton Technologies, YEInternational.

Sponsorid: Farnell element14, Interflux Eesti, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, Heljut Kalda, Oomipood.

Partnerid: TTÜ Mektory, Tallinna Tehnikaülikool, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kredex, Startup Estonia, Euroopa Regionaalarengu Fond, Ajujaht, Prototron, Tallinna Ettevõtlusamet, Skype, Shaperize.
Lisainfo

TehnoHacki veeb

2014 aasta TehnoHacki kokkuvõtte

TTÜ elektrimasinate õppetooli teadur Heigo Mõlder, tel 526 4992, heigo.molder@ttu.ee

 

Allikas: https://www.ttu.ee/ttu-uudised/uudised/avaleht-8/riist-ja-tarkvara-ehitamise-uritusele-tehnohack-saab-esitada-ideid-5-oktoobrini/

Top