Olete siin
Kodu > Eesti IT > TÜ raamatukogu uus avatud veebikursus õpetab infot otsima

TÜ raamatukogu uus avatud veebikursus õpetab infot otsima

Tartu Ülikooli raamatukogu on koostanud eestikeelse MOOC-i ehk vaba juurdepääsuga e-kursuse „Infopädevus“. Kursuse eesmärk on tutvustada internetipõhiseid infoallikaid ning anda teadmisi uurimistööks vajaliku teabe otsimiseks ja infoallikate kriitiliseks hindamiseks.

TÜ raamatukogu on korraldanud infopädevusalaseid kursusi üliõpilastele juba kümme aastat, aga vajadus infootsinguoskuste järele on aastatega üha kasvanud. Nii otsustaski raamatukogu luua veebikursuse, mis on avatud kõikidele ja mille saab läbida igaüks, kellel juurdepääs arvutile ja internetile.

„Info otsimine ei ole ju tingimata seotud akadeemilise uurimustööga,“ selgitas MOOC-i projektijuht, erialainfotalituse referent Kadi Kass. „Me kõik otsime iga päev internetist infot ja teeme seda enamasti nii, et trükime otsingusõna Google’sse. See on muidugi üks võimalus, aga tegelikult on nii palju muid alternatiive, kuidas hoopis kiiremini jõuda vajaliku infoni.“

Ühe „Infopädevuse“ kursuse sihtgrupina näeb TÜ raamatukogu kindlasti gümnasiste ja õpetajaid. Gümnaasiumis koostatakse juba üsna põhjalikke uurimustöid ja oskus infot otsida muutub hädavajalikuks. Õpetajad peaks aga oskama õpilasi juhendada, millised on ühe või teise töö puhul kasulikud infoallikad ja kuidas neid kasutada.

Infopädevuse veebikursus on mõeldud algajale infootsijale ning kursus on koostatud nii, et süstemaatilise infootsingu oskuste omandamine oleks igaühele jõukohane. Kursus on jaotatud neljaks teemaks. «Kursusel on eri teemasid tutvustavad õppevideod, lugemismaterjalid ning enesetestid, mida võib läbida iseõppijana, aja- ning kontrollipingeta ja kodust või töölaua tagant lahkumata,» selgitas Kass avatud kursuse ülesehitust.

Need, kes soovivad võimalust küsida abi oma otsinguteks ja saada TÜ digitaalse tunnistuse, on oodatud registreeruma veebipõhisele kursusele TÜ Moodle’i keskkonnas ning sooritama ka kohustuslikud testid. Registreerumine on avatud 22. märtsini.

Link „Infopädevuse“ e-kursusele ja registreerimisele: http://www.ut.ee/et/mooc/infopadevus.

MOOC on avatud juurdepääsuga veebikursus, mida läbima on oodatud kõik soovijad. See on kõikidele tasuta ja osalejad saavad kursuse läbida nendele sobival ajal.

inforadadel_illustratsioon_fb.png

Allikas: www.koolielu.ee

Lisainfo:

Vilve Seiler
Infopädevuse koordinaator
TÜ raamatukogu
vilve.seiler@ut.ee
737 5729

Kadi Kass
Erialainfotalituse referent
TÜ raamatukogu
kadi.kass@ut.ee
737 5729

Top