Olete siin
Kodu > Arvuti > Arvutikomponendid > USB4 tulek lubab kuni 40 Gbps andmeedastuse kiirust

USB4 tulek lubab kuni 40 Gbps andmeedastuse kiirust

USB-tehnoloogia juurutamise ja juurutamise tugiorganisatsioon USB Implementers Forum (USB-IF) avaldas eile ametliku USB4 spetsifikatsiooni, mis põhineb Thunderbolt 3-l.

“USB4 spetsifikatsioon on oluline uuendus järgmise põlvkonna USB-arhitektuuri edastamiseks, mis täiendab olemasolevaid USB 3.2 ja USB 2.0 arhitektuure ja tugineb neile,” teatas organisatsioon. “USB4 arhitektuur põhineb Thunderbolti protokolli spetsifikatsioonil, mille Intel Corporation hiljuti panustas USB-promootorirühma. See kahekordistab USB maksimaalset kogu ribalaiust ja võimaldab mitut samaaegset andme- ja kuvaprotokolli. ”

USB4 spetsifikatsiooni avalikustas USB-promootorite grupp esmakordselt selle aasta märtsis. Võrreldes USB 3.0-ga suurendab USB4 edastuskiirust ja kasutab USB-C füüsilist liidest. USB4 pakub kaks korda rohkem ribalaiust kui USB 3.2 ja toetab sobivalt sertifitseeritud kaablite kasutamisel andmeedastuskiirust kuni 40 Gbps.

USB4 lahenduse peamised omadused on järgmised:

* Kaherealine töötamine olemasolevate C-tüüpi USB-kaablite abil ja kuni 40Gbps töötamine 40Gbps-i sertifitseeritud kaablite kaudu.
* Mitu andme- ja kuvaprotokolli, mis jagavad efektiivselt maksimaalset kogu ribalaiust.
* Tagasi ühilduvus USB 3.2, USB 2.0 ja Thunderbolt 3-ga.

Peab märkima, et USB4 kiirus vastab Thunderbolt 3-le, mis pakub ka kuni 40Gbps edastuskiirust.

Lisaks peavad USB4-seadme tootjad lisama seadme USB laadimiseks USB-toite (USB-PD) tehnoloogia seadmesse, mis on ehitatud USB4 jaoks.

Eelseisvad USB-arendajate päevad 2019 loodetakse anda USB-sid kasutavatele tootjatele USB4 standardi kohta rohkem teavet. Lisaks võib oodata uute USB4-põhiste seadmete turule jõudmist juba 2020. aasta keskel.

Source :
Top